داروسازی پارس حیان، ” تولیدکننده برتر ” به انتخاب انجمن داروسازی ایران

derasafe-classic-logo.png
سوالات متداول

سوالات متداول

  • ظاهر براق و روغنی
  • ضخامت بیشتر نسبت به انواع دیگر پوست
  • منافذ بزرگ‌تر و قابل مشاهده
  • احتمال بروز جوش و آکنه در قسمت‌های مختلف پوست

پوستتان را با یک شوینده ملایم و غیرصابونی بشویید، سپس با یک حوله نرم و با حرکات آرام و ضربه‌ای به خوبی خشک کنید. از هیچ نوع کرم، لوسیون یا لوازم آرایشی استفاده نکنید و یک الی دو ساعت منتظر بمانید. حالا در آینه به پوست صورتتان نگاه کنید، اگر براق و چرب بود، جنس پوست شما چرب است، اگر در نواحی پیشانی، بینی و چانه خود حالت روغنی و برق روی پوست خود مشاهده کردید اما گونه‌هایتان خشک بود، پوست شما مختلط است.

مراجعه به پزشک و مصرف داروهای خوراکی و لایه‌بردار موضعی، استفاده از محصولات مراقبت از پوست ضدجوش و آکنه، لیزر، میکرودرم، سابسیژن و… گاهی برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز است تا ترکیبی از این روش‌ها را به کار گرفت.

جدا از لزوم استفاده از روش‌های مختلف کنترل‌کننده ترشح چربی پوست، با حفظ رطوبت، کنترل علائم التهاب و استفاده از ترکیبات ترمیم‌کننده در کنار استفاده از شوینده‌های ملایم می‌توان از عوارضی چون اسکارهای آکنه در آینده جلوگیری کرد.

درماتیت آتوپیک یک بیماری پیچیده است که عوامل متعددی در ایجاد آن نقش دارد، از جمله حساسیت بیمار و عوامل محیطی. بیماران معمولاً تغییراتی در سد پوستی خود و واکنش های التهابی مشاهده می کنند.
عوامل محیطی عبارتند از: تماس با مواد آرایشی، صابون، مواد شوینده و سایر مواد شیمیایی که روی پوست اعمال می شود، قرار گرفتن در معرض آلرژن ها و عفونت با باکتری ها و ویروس های خاص.
شایع ترین شکل اگزما درماتیت آتوپیک است و مسری نیست اما از آنجا که اغلب عارضه‌ای مشترک میان اعضای خانواده است، گمان می‌رود که ژن‌ها در ایجاد آن نقش داشته باشند.

بله، درماتیت آتوپیک تمایل دارد از طریق خط ارثی منتقل شود. اگر یک یا هر دو والدین مبتلا به درماتیت آتوپیک باشند، احتمال ابتلای کودکان به آن بیشتر است. علاوه بر این، حدود یک سوم کودکان مبتلا به درماتیت آتوپیک به آسم و یا انواع دیگر آلرژی‌ها مبتلا می‌شوند.
درماتیت آتوپیک هر دو جنسیت را به یک اندازه درگیر می کند.

اگرچه علت درماتیت آتوپیک ژنتیکی است و ارتباط نزدیکی با کیفیت لایه سطحی پوست دارد، اما می‌تواند در اثر تماس با عوامل مختلفی مانند دود سیگار در نوزادان با والدین سیگاری، گرده گل، کپک، موی حیوانات، ایجاد و حفظ شود. درجه حرارت و غذاهای مختلف، استرس، زمان دندان درآوردن نوزادان، عفونت های باکتریایی، عفونت های ویروسی و غیره باشد.

به صورت طبیعی توسط پوست ما تولید می‌شود. این ماده میزان ذخیره رطوبت پوست ما را تنظیم می‌کند و از عوامل اصلی مرطوب‌کننده طبیعی پوست (NMF) به شمار می‌آید. جاذب رطوبت است؛ به این معنا که می‌تواند رطوبت را در بیرونی‌ترین لایه پوست حفظ کند.

پوست بدن انسان PH در حدود 4/5 – 6/5 دارد. لذا محصولات پوست بهتر است در این بازه تولید شوند که به حفظ ساختار پوست کمک کند که این امر در پن های فولیکا اتفاق می افتد لازم به ذکر است صابون ها و پن ها علاوه به دارا بودن PH نرمال پوست PH حدود 9 را دارا هستند . لایه ی چربی بر روی پوست باقی نمی گذارند و حفظ ساختار آب و چربی پوست را سبب می شوند . پن ها پایداری بیشتری نسبت به صابون در مقابل آب دارند و خردشدگی یا له شدگی ندارند.

 سلولهای پوست در هر 28 روز یکبار دچار تعبیه سلولی می شوند . گاهی مواقع به سبب تغییرات هورمونی ، تغییرات آب و هوایی ، بیماریهای خاص ، استرس ، سوء تغذیه و عدم رعایت بهداشت مو این تجدید سلولی در 10 روز اتفاق می افتد که این سلولهای مرده در کنار یکدیگر تشکیل شوره را می دهند.
در درمان این مسئله علاوه بر لزوم اجتناب از موارد فوق الذکر باید از درمانهای کمکی همچون شامپو ، کرم ضدشوره فولیکا ، قرص های درمانی ( تحت نظر پزشک ) استفاده نمود.

ریزش مو در خانمها به دلایل بسیار مختلفی ممکن است اتفاق بیافتد که از آن جمله می توان به دوران حاملگی ، نارسایی تیرویید، آنمی (کم خونی ) ، فقر آهن ، کیست های تخمدانی و یا بعضی بیماریهای پوستی همانند پسوریازیس یا سبوژینک درماتیت اشاره کرد. به علاوه خانم ا با رسید به سنین یائسگی دچار کم پشتی موهای سر می شوند.

 دلایل ریزش مو در آقایان را می توان به انواع ذیل تقسیم کرد:

  1. سابقه ی خانوادگی مثبت
  2. بعضی بیماریهای اتوایمسیون همانند ( Alopeeia , Areata ) و بعضی تغییرات هورمونی
  3. عوارض جانبی بعضی داروهای خاص همانند داروهای ضدسرطان ، ضدافسردگی
  4. سابقه ی رادیو تراپی سر
  5. وقایع بسیار پر استرس که در بسیارس از مواقع بطور موقت می باشد.
  6. بعضی رفتارهای عصبی همانند کندن مو در افراد پر استرس.

مقالات

CREATED TO MAKE YOUR DECISION RIGHT